Czytanie na śniadanie #18

Do śniadania mam dla Was dzisiaj tekst o patologiach związanych z programem 500+, tekst o wyborze między sukcesem a szczęściem oraz genialnie zrobiony i zabawny filmik na temat edukacji seksualnej.

To czego ja dokładnie nie ujęłam w swoim tekście o modzie na dziecko, doskonale zostało opisane przez autora w Pincet plus. „Jak krótkowzrocznym trzeba być, by zrozumieć że zbyt wysoki zasiłek w stosunku do minimalnego wynagrodzenia spowoduje, że ludzie zaczną rezygnować z tego ostatniego.”

Polecam też tekst Pokolenie Ikea „Sukces albo szczęście. Co wybierasz?”, chociaż osobiście nie zgadzam się, że konieczny jest wybór. Wierzę, że w odpowiednim związku da się osiągnąć jedno i drugie. Tu macie cytat, od którego zaczyna się tekst „Sukces jest jak ciąża. Wszyscy ci gratulują, ale nikt nie wie ile razy trzeba było dać się wyruchać, aby to osiągnąć.’

Na koniec znów filmik do obejrzenia – Edukacja seksualna (niestety znów bez polskiej wersji). W ogóle cały kanał Last Week Tonight jest godny polecenia. Świetnie prowadzony, śmieszny i omawiający ciekawe zagadnienia. Ja się wciągnęłam i obejrzałam chyba większość jego filmików.

Udanego dnia!

P.s. Jeśli chcesz podzielić się swoimi znaleziskiem lub uważasz, że powinnam na jakiś temat napisać daj znać na [email protected]

Foto

}