Czytanie na śniadanie #19

Dziś w porannych linkach teksty dotyczyć będą spraw związanych z dziećmi. Jednak dla osób tymi tematami nie zainteresowanych mam fajny filmik dotyczący mowy ciała na samym końcu.

Zaczynamy od tekstu dla osób, które dopiero są w trakcie starań o dziecko lub już niecierpliwie czekają na jego przyjście na świat. Jest on wyjątkowo warty uwagi, gdyż każdy obecnie próbuje żerować na uczuciach przyszłych i młodych rodziców wykorzystując do tego najskuteczniejszą z emocji, czyli strach o życie i zdrowie swojego nienarodzonego jeszcze dziecka. Słyszeliście już o krwi pępowinowej? Zdecydowaliście się czy będziecie ją pobierać i przechowywać dla swojego dziecka? Przeczytajcie tekst Margarety, w którym wyjaśnia, czy to w ogóle ma sens.

Następnie zapraszam do Nishki, która mówi nam, czemu należy unikać seksualizacji dzieci. Zgadzam się z nią w całej rozciągłości. Małe dziewczynki jeszcze zdążą być ociekającymi seksem kobietami. Serio, nie trzeba tego przyspieszać, nie trzeba okradać ich z dzieciństwa. Nikomu to dobrze nie zrobi. Niech swoje marzenia mamusie spełniają bez używania w tym celu własnych dzieci.

Na zakończenie mam dla Was filmik tym razem z polskimi napisami. Bardzo ciekawe wystąpienie Amy Cuddy na Ted o tym, że mowa ciała nas kształtuje. Zgadzam się z jej stwierdzeniami i badaniami. Sama na sobie doświadczyłam tego, że nie tylko uśmiecham się, gdy jestem szczęśliwa, ale również czuję się szczęśliwsza, gdy zaczynam się uśmiechać.

Udanego dnia!

P.s. Jeśli chcesz podzielić się swoimi znaleziskiem lub uważasz, że powinnam na jakiś temat napisać daj znać na [email protected]

Foto

}