Jadę na Underground Bachata & Kizomba Festival

Ten weekend spędzam w Wieliczce na festiwalu bachaty i kizomby. O mojej miłości do tańca już Wam kiedyś pisałam. Zaczynałam od salsy, ale to bachata została miłością mojego życia. Duża zasługa w tym Diabła. Planując ten wyjazd podjęliśmy z Diabłem mądrą decyzję i wykupiliśmy tylko partypassy. Festiwale bowiem to nie tylko całonocne imprezy, ale też warsztaty, na których można uczyć się figur i sztuczek od instruktorów z różnych krajów. Wcześniej próbowaliśmy się oszukiwać, że po całonocnej imprezie i minimalnej ilości snu, będziemy w stanie na zajęciach nauczyć się czegoś nowego. Motywowani do chodzenia na zajęcia byliśmy wydaną większą kasą na fullpassy. Tym razem będziemy tylko tańczyć, spać i jeść. Żadnych zajęć, obowiązków. Same przyjemności. To będzie niesamowity weekend.

Zapomniałam dodać, że imprezy festiwalowe będą odbywać się w kopalni soli 135 metrów pod ziemią. Są tam bardzo fajne sale, z dobrym parkietem i niesamowitą atmosferą. Najlepiej przeżyć to na własnej skórze, ale jak dobrze pójdzie, to po powrocie wrzucę Wam trochę zdjęć.

To nie jest pierwszy mój festiwal w Wieliczce, bo kilka lat temu były tu organizowane festiwale salsy. Byłam niesamowicie rozczarowana, gdy zostały zlikwidowane. Tym bardziej, że sama dotarłam tylko na jeden, ostatni. Mam nadzieję, że ten festiwal uda się organizować cyklicznie i będzie tak samo udany, jak sierpniowe bachaturo w Warszawie. Mam też nadzieję, że uda mi się wykupić passa na marcową edycję, bo organizator zaszalał i od razu zaplanował dwie edycje.

Zaciekawionych dodatkowymi informacjami odsyłam do oficjalnej strony festiwali. Ja coś więcej na ten temat napiszę, jak już będę wracać.

}