Nie tylko Tinder, czyli aplikacje randkowe warte uwagi

Zanim poznałam mojego Narzeczonego, sama przez jakiś czas korzystałam z kilku aplikacji randkowych. Nie miałam pojęcia, że one jeszcze funkcjonują i w dodatku niektóre z nich są warte uwagi. Dlatego ucieszyłam się, gdy Marianna Płatek, redaktor TechWarn – strony poświęconej cyberbezpieczeństwu i technologii, zaproponowała napisanie wpisu gościnnego na ich temat.


W dzisiejszym świecie właściwie wszystko już można zrobić przy użyciu smartfona. Przez telefon dokonujemy płatności, monitorujemy dietę, robimy zakupy. Dlaczego by zatem nie poznać w ten sposób drugiej połówki? Oczywiście najbardziej znany jest obecnie Tinder, ale przedstawiamy kilka innych aplikacji randkowych, wartych zainteresowania.

Zaadoptuj faceta

Tradycyjnie to mężczyzna zdobywał kobietę, musiał być interesujący, wykazać inicjatywę. Zaadoptuj faceta odwraca ten układ o 180 stopni – tylko panie mogą wysłać wiadomość panom jako pierwsze. Aplikacja powstała we Francji, gdzie dziś bije rekordy popularności i działa na wzór sklepu online. Kobieta umieszcza w koszyku profile mężczyzn, którzy zwrócą jej uwagę. Dzięki temu rozwiązany zostaje problem tworzenia wielu par i małej komunikacji – panie nie są przytłoczone dużą liczbą wiadomości, a mężczyźni mogą nawiązać rozmowę wyłącznie z tymi kobietami, które są rzeczywiście zainteresowane.

Facebook Dating

Nowa fukcja Facebooka. Tym razem nie jest to osobna aplikacja, jak w przypadku Tindera, ale dodatkowa zakładka na istniejącym profilu Facebook, dostępna dla pełnoletnich użytkowników. Polega na możliwości aktywowania opcji Dating – w ten sposób osoby zainteresowane flirtem, będą mogły podjąć ze sobą rozmowę. 

Dodatkowo istnieje możliwość wysłania kilku znajomym serduszka. Jeśli druga osoba również wyśle takie serduszko, obydwoje użytkowników zostanie o tym poinformowanych. Funkcja nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale dzięki usłudze Facebook proxy można łatwo skorzystać z zagranicznych wersji portalu.

Sapio 

Aplikacja dla osób, które mają dość banałów i powierzchownych ludzi – szukają kogoś przede wszystkim inteligentnego. W procesie rejestracji aby utworzyć profil trzeba odpowiedzieć na 300 pytań. Następnie aplikacja wyszukuje profile najbardziej dopasowane pod względem intelektualnym, choć nie tylko. Przykładowe pytania, na jakie trzeba odpowiedzieć to:

  • Gdybyś na jeden dzień otrzymał immunitet od prawa, co byś zrobił i dlaczego?
  • Jeśli wróżka mogłaby dokładnie powiedzieć coś o Twojej przyszłości, o co byś zapytał?
  • Co powoduje, że zapominasz o swoich problemach i otaczającym cię świecie?

Zestaw pytań to zupełnie nowy sposób oceny potencjalnych dopasowań. Oczywiście już sama ich ilość świadczy o dużej wytrwałości. Możesz wybrać pytania, które są dla Ciebie ważne, i posortować odpowiedzi użytkowników według jakości odpowiedzi, kryteriów daty i innych parametrów.

Boompi

Oryginalna aplikacja do poznawania interesujących ludzi w pobliżu. Działa podobnie do Tindera, jednak profile przesuwa się w górę i w dół, zamiast w lewo i prawo. Nowo zapoznaną osobę można zaczepić mrugnięciem. Kobiety mają innowacyjną opcję sekretnego dodawania przyjaciółek do czatu z mężczyznami. Nowo napotkany profil mogą wysłać do koleżanek, aby skorzystać z ich cennych opinii i porad. Nie trzeba już wysyłać screenów z rozmowy. Oczywiście panowie nie widzą, że rozmowa jest obserwowana przez dodatkowe osoby. Z aplikacji mogą korzystać również użytkownicy będący w związku, w tak zwanym trybie ghost – w charakterze doradców.

Badoo 

Badoo nie popada w zapomnienie i wciąż jest interesującą opcją. Warto podkreślić, że większość użytkowników szuka tu poważnego związku, nie przelotnego romansu. Chociaż jest to aplikacja istniejąca od lat, wciąż pozostaje jedną z najbardziej udanych. Geolokalizacja jest jedną z większych zalet, ponieważ znacznie ułatwia potencjalne spotkanie, choć można oczywiście ustawić filtr wyszukiwania według własnych upodobań.

Jeśli korzystasz z którejś z wymienionych aplikacji, daj mi znać w komentarzu, jak Ci się podoba. Ewentualnie poleć taką, która jest warta uwagi Twoim zdaniem. Jeśli tekst wydawał Ci się ciekawy, udostępnij go w swoich mediach społecznościowych.

Jeśli wciąż masz problem ze znalezieniem tej drugiej połówki sprawdź:

👉🏻 Jak znaleźć idealnego partnera

Możesz też polubić moje profile na: Facebook Twitter Instagram