Czy mężczyznę można zmienić?

Tak… na innego!

To jest rzecz, której nie mogę zrozumieć. Jeśli kobieta szuka stałego partnera to bierze takiego, który jej się trafi. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że jak tylko go złapie, zaczyna próbować go zmienić. Dopasować do swoich oczekiwań, do swojego wyobrażenia idealnego partnera.

Czasem są to jedynie drobne poprawki, bo nie przepuszczał jej w drzwiach albo puszczał bąki przy jedzeniu… w restauracji. Jednak najczęściej kobiety chcą zmienić wszystko – sposób ubierania, fryzurę, zachowanie, znajomych. Są takie, które robią to w mistrzowski sposób – tak, że facet zmienia się, nie do końca zdając sobie z tego sprawę. Czuje, że przestał być szczęśliwy, ale nie wie czemu, bo przecież starał się tylko uszczęśliwić swoją partnerkę. Większość kobiet jednak taktu nie ma za grosz i używa komend bezpośrednich lub szantażu (zazwyczaj seksem). Próbuje wprowadzić zmiany i obraża się, złości, a nawet grozi zerwaniem, jeśli jej pomysły nie zostaną wcielone w życie.

Więc ja się zastanawiam, po co brać sobie faceta, którego nie akceptujemy? To tak jakby kupować popsuty samochód, z nadzieją, że się go uda naprawić i przemalować, bo był tańszy i łatwiejszy do zdobycia. Tylko czy tańsze jest lepsze i bardziej opłacalne? Czy jednak nie byłoby rozsądniej na początku wybrać właściwy, nowy i nawet droższy, ale solidniejszy model niż potem ciągle dopłacać za naprawy i ulepszenia? Taki, który będzie pasował nam od razu? Albo bardziej w kobiecym klimacie – kupiłaś różową bluzkę, mimo że chce się zieloną, bo przecież da się przefarbować? Czy to ma jakiś sens? Bo dla mnie żadnego.

Ludzie się nie zmieniają. To nie figurki z plasteliny, które można formować do woli. Jeśli zakochujemy się w kimś, to przecież ze względu na to, jaki jest, a nie jaki MOŻE być. Kochamy osobę, a nie nasze wyobrażenie jej. No przynajmniej powinniśmy kochać osobę.

Kobiety drogie, zastanówcie się, czy byłybyście szczęśliwe z facetem, który chciałby Was zmienić? Żebyście schudły trochę, albo przytyły? Nie nosiły spodni, a tylko spódnice? Albo golfy zamiast bluzek z dekoltem? I jadły mięso zamiast tych sałatek dla królików?

W relacjach międzyludzkich podstawową kwestią jest akceptacja i szacunek. Każdy chce być akceptowany, a już najbardziej przez kogoś, kto jest mu bliski, kogo kocha. Zacznijcie więc doceniać swoich facetów, akceptować ich i szanować, bo to chyba najlepszy prezent jaki możecie mu dać. No może poza zaproszeniem przyjaciółki do łóżka 😉