Seks bez zobowiązań

Wiele kobiet mając i znając swoje duże potrzeby seksualne, oczekuje jedynie ich zaspokojenia. Ponoć są też takie, które bez skrupułów i problemów świadomie oddzielają seks od miłości i decydują się na przelotne romanse. Wtedy partnerach nie szukają „drugiej połowy”, ale kogoś, kto zapewni dobry seks i dobrą zabawę.

Spróbuj, jeśli Ci taki pomysł odpowiada. Musisz być tylko ostrożna. Przede wszystkim pamiętaj o antykoncepcji, ale nie zapominaj również o emocjonalnej stronie, bo to, że seks jest dla Ciebie tylko rozrywką, nie oznacza jednocześnie, że możesz traktować siebie i swoich partnerów przedmiotowo. Nie na tym to polega. Przedstawię Ci kilka zasad, którymi warto się kierować.

Zrezygnuj, gdy czujesz się winna

Może się tak zdarzyć, że po wszystkim dopadnie Cię poczucie winy. To znaczy, że seks bez zobowiązań nie jest zabawą dla Ciebie. Kiedy rano budzisz się i czujesz się podle, masz do siebie pretensje o to, co zrobiłaś, to nigdy więcej tego nie rób. Następnym razem wcale nie będzie lepiej. Mało prawdopodobne, że nagle cudownie zmienisz swoje podejście, albo że to była wina tego faceta. Ludzie, którzy decydują się na seks bez zobowiązań, nastawieni są przede wszystkim na czerpanie z niego własnej przyjemności. Mają do tego prawo, jeśli każde z nich traktuje sprawę podobnie. Musisz jednak pamiętać, że między seksem a kochaniem się jest ogromna różnica. Po wszystkim facet nie prześle Ci w podziękowaniu kwiatów, a Ty nie będziesz dzwonić i pytać, jak mu dzień mija. Żadnego sensu nie ma też mówienie mu, że zwykle tak nie robisz, nawet jeśli to prawda. Gdy pomyśli o Tobie, że jesteś łatwa, nie powinno to mieć znaczenia ani dla Ciebie, ani dla niego. Jednak jeśli dla Ciebie ma, powtórzę, zrezygnuj.

Wiedz, dlaczego to robisz

Jeśli myślisz, że jednorazowa łóżkowa przygoda może zakończyć się wielką miłością, musisz przestać się oszukiwać. Seks bez zobowiązań może sprawić, że poczujesz się atrakcyjną, seksowną i wartą pożądania, ale nigdy nie da Ci poczucia bezpieczeństwa. On służy wyłącznie do czerpania przyjemności. Tak samo nie ma sensu, żebyś szła do łóżka z każdym, aby czuć się atrakcyjna. Zawsze używaj „rzeczy” zgodnie z ich przeznaczeniem.

Wybieraj świadomie kochanków

Mężowie, żony, narzeczone i narzeczeni twoich przyjaciół powinni być poza kręgiem Twoich zainteresowań. Jeśli nie znasz nikogo interesującego, ale masz ochotę na seks, lepiej zrobisz pieszcząc się w samotności. Spontaniczny seks z nieznajomym może być ekscytujący, ale rozsądniej najpierw dowiedzieć się czegoś o nim. Nigdy nie wiesz czy nie trafi ci się psychopata.

Ustalcie zasady waszych relacji

Kiedy już wybierzesz odpowiedniego kandydata, dobrze zrobisz uprzedzając go, że to tylko seks, a nie początek poważnego związku. Jeśli jednak poczujesz, że zaczynasz się angażować, porozmawiaj z nim o tym. Może jakimś cudem z nim dzieje się to samo. Gdyby jednak nie podzielał Twoich uczuć, zakończ znajomość i poszukaj sobie kogoś innego. Nawet najwspanialszy seks nie jest wart Twojego złamanego serca.

Bądźcie dla siebie mili

To powinno być oczywiste, bo w końcu chodzi o to, żeby sprawiać sobie przyjemność. Seks to nie tylko czyny, ale również słowa. Jeśli na jego widok robisz się wilgotna i miękną Ci kolana, to mu o tym powiedz! Sama chciałabyś przecież wiedzieć, że jesteś tak podniecająca, że on fantazjuje o Tobie przy każdej okazji. Komplementy jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Nie szczędź ich zatem swojemu kochankowi.

Zawsze używaj prezerwatywy

Jeśli muszę Ci tłumaczyć dlaczego, nie jesteś odpowiednią kandydatką do takich zabaw. Nie mniej jednak kilka słów napiszę. Każde z was powinno mieć przy sobie prezerwatywę. I oboje powinniście czuć się odpowiedzialni za zabezpieczenie waszych kontaktów. W dzisiejszych czasach nikogo nie powinno dziwić, że kobiety noszą ze sobą prezerwatywy. Po prostu są zapobiegliwe i roztropne. Gdy jednak usłyszysz „niezłe z ciebie ziółko, że masz je zawsze przy sobie”, schowaj ją z powrotem, ubierz się i wyjdź. Ten facet nie jest ciebie wart, w dodatku może zagrażać Twojemu zdrowiu. W końcu ciąża nie jest największym problemem, jaki może cię spotkać.

Używaj dodatkowego zabezpieczenia

Uzasadnienie i w tym przypadku nie powinno być potrzebne, ale lepiej wyjaśnię. Najprawdopodobniej idziesz do łóżka z facetem, z którym nie chcesz spędzić reszty swojego życia. Inaczej nie byłby to seks bez zobowiązań, a związek. Nie ryzykuj więc, że przez przypadek zostaniesz do niego trwale przywiązana. I nie chwal się też, że bierzesz tabletki, bo będzie chciał zrezygnować z prezerwatywy. Wiem, że taki seks jest przyjemniejszy, ale nie jest bezpieczny. Nawet jeśli pokaże Ci wyniki badań stwierdzające, że nie ma HIV i tak nie będziesz mieć pewności, że przez ostatnie 3 miesiące nie spał z nikim, kto mógł go zarazić. Dla jego komfortu i przyjemności nie powinnaś ryzykować własnego zdrowia.

Wyzbądź się zahamowań

Jeżeli zawsze pragnęłaś wyuzdanego seksu, być związana lub odgrywać role, to odpowiedni moment, żeby dać upust swoim fantazjom. Jesteście z kochankiem po to, by sprawiać sobie przyjemność, a nie się wzajemnie oceniać. Nie powinno mieć dla Ciebie znaczenia, co on może sobie o Tobie pomyśleć, możesz więc iść na całość. Jeśli nie zrobisz tego teraz, to kiedy?

Nie ryzykuj swojego zdrowia i życia

Bądź czujna i zawsze zaufaj swojej intuicji. Nawet w ostatniej chwili masz prawo się wycofać, jeśli nie czujesz się dobrze. Przy wyborze do kogo pójść, lepiej wybrać neutralne miejsce, jak hotel. Zaproszenie obcego faceta do siebie stwarza zagrożenie, że znając Twój adres, w przyszłości może Cię nachodzić. Gdy chcesz wpaść do niego, nie masz pewności co lub kogo zastaniesz po otworzeniu drzwi. Kiedy stawką jest Twoje życie, ostrożności nigdy za wiele. Natomiast jeśli już wybierzesz wizytę w jego mieszkaniu i masz taką możliwość, zostaw komuś adres i numer telefonu.

Seks bez zobowiązań to nie jest coś, co potępiam ani co polecam. Każdy wyznaje inne wartości i na różnych etapach swojego życia ma różne potrzeby. Jeśli chcesz bzykać się bez zobowiązań – rób to. Jeśli Twoim marzeniem jest założenie rodziny – szukaj związku, a nie przelotnych znajomości. Rób to, co sprawi, że będziesz czuła się szczęśliwa. Nie patrz na to, co myślą o tym inni ludzie.